EKIDEN 2023 – podsumowanie

EKIDEN 2023 – podsumowanie

Ponad 1000 osób 🏊🏊‍♂️🏊🏊‍♂️🏊🏊‍♂️🏊🏊‍♂️🏊🏊‍♂️ wystartowało w sobotę 18 listopada 2023 roku w Drużynowym Maratonie Pływackim EKIDEN 2023 zorganizowanym z okazji 3. urodzin jedynej branżowej organizacji zrzeszającej zarządców polskich aquaparków, term i pływalni czyli Stowarzyszenia PAiP !

Wydarzenie zostało zorganizowane po raz pierwszy na 13 obiektach w całym kraju : Aquapark Piła, Gdański Ośrodek Sportu /4 pływalnie/, Termy Maltańskie Poznań, Aquapark Sopot, Wodny Park Tychy, Termy Jakuba w Oławie, Ząbkowickie Centrum Sportu i Rekreacji, Kórnickie Centrum Rekreacji i Sportu OAZA, Pływalnia Laguna w Złotowie oraz Kryta Pływalnia im. Jana Kota w Bochni.

Stowarzyszenie Polskie Aquaparki i Pływalnie /w skrócie PAiP/ powstało w listopadzie 2020 roku w Poznaniu z inicjatywy osób zaangażowanych w walkę o przetrwanie i funkcjonowanie branży w czasie pandemii covid-19. Aktualnie siedziba Stowarzyszenia mieści się w Bochni – jednym z najstarszych miast województwa małopolskiego. Głównym celem stowarzyszenia jest integracja podmiotów zarządzających wodną infrastrukturą sportowo – rekreacyjną oraz prezentacja i promocja działalności całej branży.

Stowarzyszenie PAiP tworzy obecnie 50 managerów obiektów sportowych typu pływalnia / aquapark / termy oraz 17 spółek prawa handlowego (poniżej wymienione wg kolejności przystąpienia do Stowarzyszenia) : Wodny Park Tychy, Termy Chochołowskie, Park Wodny Sopot, Park Wodny w Krakowie, Termy Maltańskie w Poznaniu, Aqua Park „Fala” w Łodzi, Centrum Sportowo-Rekreacyjne „Słowianka” w Gorzowie Wielkopolskim, Kryta Pływalnia Naquarius w Nakle nad Notecią, Aquapark Kalisz, Aquapark w Pile, Tarnowskie Termy Tarnowo Podgórne, Park Wodny Tarnowskie Góry, Kryta Pływalnia w Niepołomicach, Kryte Pływalnie w Katowicach (baseny : Burowiec, Brynów i Zadole), Kryta Pływalnia AquaStar w Stargardzie, Park Wodny Trzy Fale w Słupsku oraz Kryta Pływalnia AquaPlanet w Trzebini.

Stowarzyszenie dąży do tego, aby stać się wyrazicielem spraw całej branży i partnerem dla decydentów do merytorycznego dialogu. Tak było w pandemii, kiedy to Stowarzyszenie podejmowało skuteczne działania w celu ograniczenia niekiedy dramatycznych efektów kolejnych lockdown’ów, tak było w kryzysie energetycznym wywołanym wojną na Ukrainie, kiedy to Stowarzyszenie podjęło skuteczną próbę pozyskania wsparcia rządowego w zakresie cen prądu dla podmiotów z branży.

Pragniemy stworzyć przestrzeń, która będzie miejscem wymiany poglądów i pomysłów praktyków zarządzania wodną infrastrukturą sportowo – rekreacyjną, dlatego od 3 lat organizujemy branżowe forum wymiany doświadczeń (Kraków, Chochołów, Łódź). Wierzymy, że mimo różnic wynikających z charakteru prowadzonej działalności, formy prawnej, struktury własnościowej więcej nas łączy niż dzieli. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i przekonani, że nasza siła tkwi w różnorodności i doświadczeniu. 💙🌊 #łączynasWODA

 

Zobaczcie kilka filmowych relacji z tegorocznej edycji EKIDEN 2023

BOCHNIA /województwo małopolskie/

TYCHY /województwo śląskie/

GDAŃSK /województwo pomorskie/

KÓRNIK /województwo wielkopolskie/